Reklama

Jak mądrze kupić odtwarzacz MP3

Więcej mocy

Reklama

Powyżej wywołaliśmy, dość oczywistą, kwestię wagi. Kupując odtwarzacz w sklepie łatwo ocenić, czy masa playera nam odpowiada. Korzystając z internetowych sklepów trzeba po postu sprawdzić, ile według producenta waży dany odtwarzacz. Wbrew pozorom, często zapomina się o masie, co z czasem okazuje się błędem, szczególnie jeśli w kieszeni mamy jeszcze telefon.

Z wagą łączy się kwestia źródła zasilania playera. Akumulator odtwarzacza MP3 może skutecznie "dorzucić" się do wagi tego, co kupujemy. Tymczasem jest to jeden z absolutnie najważniejszych elementów podczas wyboru. Od źródła zasilania zależy przecież, jak długo dany odtwarzacz może funkcjonować.

Producenci często podają czas działania bazując na "minimalistycznym" wykorzystaniu odtwarzacza. Na przykład - liczony jest ogólny czas słuchania kolejnych MP3 bez przerwy, jedna po drugiej. Ale przecież często zmienia się piosenki, przewija, dokonuje selekcji, nie mówiąc już o ewentualnym włączaniu i wyłączaniu urządzenia. Jeśli dany player ma inne funkcje oprócz słuchania muzyki, mogą one pożerać znacznie więcej energii niż samo słuchanie muzyki. Czas działania podawany przez producentów należy brać umownie.

Co do samego źródła zasilania, koniecznie należy sprawdzić, czy player korzysta z akumulatora czy z baterii (np. baterii AAA). Ważnym elementem jest także sposób, w jaki ładuje się akumulator - czasami da się go jedynie załadować przez port USB, co może okazać się dość niewygodne. Na koniec powinno się sprawdzić, jak szybko ładuje się akumulator - w najlepszych playerach zajmuje to maksimum kilka minut.

Pamiętajmy o pamięci

"Ile waży 1000 piosenek?" - pyta jedna z reklam? Pamięć okazuje się być kluczowym elementem kupowanego urządzenia.Jeśli mówimy o pamięci, można spokojnie powiedzieć, że wszystko zależy - po raz kolejny - od naszych oczekiwań:

Odtwarzacze CD z opcją MP3 - dzisiaj coraz rzadsze, ale nadal obecne. Jeśli ktoś ma gigantyczną bibliotekę płyt z plikami MP3, jest to jedna z opcji. Jednak oprócz masy i rozmiarów (średnica płyty CD), problemem dla takiego odtwarzacza mogą być nawet najmniejsze wstrząsy.

Odtwarzacze z pamięcią flash - niewielkie rozmiary nośnika flash wydają się wprost stworzone do playerów MP3. Lekki, odporny na wszelakiego rodzaju wstrząsy i energooszczędny - to doskonały wybór dla wszystkich, którzy będą ze swoim odtwarzaczem uprawiać sport. Problemem jest sama objętość playera, która nie jest duża (podstawą jest tutaj 256 MB). Jeśli będziemy chcieli player z większą pojemnością - trzeba będzie za niego słono zapłacić.

Odtwarzacze z dyskiem twardym - standard w playerach odtwarzających filmy, ale i w popularnym iPodzie. Gigantyczna pojemność wpływa na podatność na wstrząsy i uszkodzenia. Raz naruszony dysk może okazać się już nie do odzyskania, tak więc jest to jedynie opcja dla ludzi, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje