Reklama

iPod nano 4. i iPod touch 2. - nie tylko muzyka

iGranie

Reklama

Opisywane iPody - jak żadne poprzednie - stworzone zostały także do grania. Bardzo ciekawie na tle poprzedników wybił się tutaj nowy nano - głównie za sprawą akcelerometra. Już w zestawie otrzymujemy grę "Maze", która polega na zbieraniu kolejnych świecidełek, oczywiście odpowiednio manipulując samym iPodem. Bardzo sympatyczna sprawa.

O wiele potężniejsze możliwości graficzne oferuje natomiast iPod touch - Apple chce z tego odtwarzacza zrobić realną alternatywę dla PlayStation Portable oraz Nintendo DS. Akcelerometr gwarantuje dokładny odczyt nachylenia iPoda touch, wraz z szybkością obrotów - całość przyda się w specjalnie napisanych pod kątem tej funkcji grach. W ten sposób sterowanie w nowym "Need for Speed" jest jeszcze łatwiejsze. Na toucha już mamy takie ciekawe tytuły jak "Spore: Origins" oraz "Force Unleashed". A to dopiero początek.

W PRAKTYCE

iPod nano

Osoby przyzwyczajone do obsługi iPodów nie będą mieć najmniejszych problemów z nowym nano. Standardowo natomiast nie dostaniemy ani radia, ani dyktafonu - podejście Apple w tej materii jest nieugięte od lat. Szkoda. Bateria wytrzyma około 5,5 godziny oglądania materiałów wideo oraz 22 godziny słuchania muzyki (wszystko oczywiście zależy od jakości kompresji multimediów, ustawień odtwarzacza etc.). To pozytywny wynik.

iPod touch

Ostateczny werdykt w sprawie nowego toucha nie różni się zbytnio od oceny jego poprzednika - jest to rewelacyjny gadżet, jedno z najciekawszych urządzeń na rynku. Trudno znaleźć coś równie efektownego i efektywnego (nie licząc ograniczeń wymienionych już przy nano). Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że touch 2. generacji nie wnosi wiele nowego.

Warto odnotować natomiast, że nowy touch sprawuje się lepiej od swojego poprzednika w temacie pracy na naładowanej baterii. Wytrzyma on około 35 godzin słuchania muzyki oraz 6 godzin oglądania filmów wideo.

Genius, czyli podsuwanie

Ostatnią nowością obu modeli jest współpraca z opcją Genius, czyli inteligentnym dopasowaniem muzyki - dzięki niemu iPod wybiera muzykę podobną do utworu, który obecnie słuchamy. Nie jest to nic nowego, i w żaden sposób nie zaskakuje. Podobnie można podsumować iPoda touch (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), natomiast prawdziwą gwiazdą okazuje się być iPod nano czwartej generacji - bez wątpienia stanowi on godnego kandydata na prezent pod choinkę.

Za doskonałe połączenie wykonania, kreatywności i ergonomii, iPod nano czwartej generacji otrzymuje REKOMENDACJĘ serwisu NOWE TECHNOLOGIE.

CENY

iPod nano 4 generacji będzie kosztował 539 zł w wersji 8GB oraz 699 zł w wersji 16GB.

Natomiast cena nowego iPoda touch będzie wynosić od 829 zł za model o pojemności 8GB do 1049 zł za 16GB i 1399 zł za iPoda touch 32GB.iPod nano 4.

PLUSY

- świetne wykonanie,

- akcelerometr,

- jakość wyświetlacza

MINUSY

- standardowe ograniczenia AppleiPod touch 2.

PLUSY

- multi-touch, jak zawsze nie do pobicia,

- świetny do grania,

- świetny do internetu.

MINUSY

- niewiele nowego,

- standardowe ograniczenia Apple.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje