Reklama

Film "1920 Bitwa Warszawska" powstał w technologii LG

Pierwszy w historii polskiej kinematografii, pełnometrażowej produkcji 3D "1920 Bitwa Warszawska", powstawał przy udziale technologii 3D od LG. Podczas premiery filmu zaprezentowano telewizory LG z linii Cinema 3D, które wzięły aktywny udział w pracach na planie zdjęciowym.

Decyzja o wykorzystaniu firmy technologii 3D od LG była podyktowana względami praktycznymi. Firma LG Electronics dostarczyła bowiem na plan zdjęciowy telewizory 3D z technologią polaryzacyjną pasywną 3D, które umożliwiły wyświetlenie tworzonego na bieżąco materiału bez zakłóceń, w dużym gronie ekipy produkcyjnej. Obraz pozbawiony był efektu migotania, właściwego telewizorom z technologią aktywną. Oznaczało to większy komfort dla ekipy filmowej, gdyż nie występowały skutki uboczne właściwe okularom migawkowym takie jak np. ból oczu, zawroty głowy czy nudności.

Reklama

Dodatkowym atutem okularów pasywnych, a obecnie polaryzacyjnych 3D jest fakt, iż pozbawione są wszelkich części elektrycznych, a więc nie wymagają baterii, dzięki czemu nie trzeba było martwić się o ich ładowanie, co znacząco usprawniało pracę na planie. Tym samym twórcy "1920 Bitwy Warszawskiej" otrzymali możliwość optymalizacji i dopracowywania końcowego efektu wizualnego w 3D, jeszcze przed zakończeniem zdjęć. Z kolei w czasie montażu, praca nad stworzonym materiałem nie wymagała dłuższych przerw.

Autorem zdjęć do filmu jest Sławomir Idziak, znany m.in. z obrazu "Helikopter w ogniu" Ridleya Scotta, za który otrzymał nominację do Oscara. W jednej z wypowiedzi podkreślił on, że technologia 3D przyniosła gwałtowne odświeżenie sposobów realizacji filmów. Odnosząc się do technologii zapewnionej przez LG powiedział: "Telewizory LG Cinema 3D w technologii polaryzacyjnej świetnie sprawdziły się na planie. Jestem przekonany że technologia zastosowana w telewizorach LG jest jednym praktycznym wyborem w przypadku trudnego i dynamicznego procesu realizacji filmów 3D, ze względu na niski koszt okularów polaryzacyjnych, brak potrzeby ich ładowania, a także znakomitą plastykę obrazu."

Film "1920 Bitwa Warszawska" trafi do polskich kin 30 września 2011 roku.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: technologia | Bitwa Warszawska | 1920 Bitwa Warszawska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje