EMP-TW700 - projektor zamiast telewizora HD

Dobry projektor zamiast telewizora cyfrowego? Sprawdzamy EMP-TW700 firmy Epson i zastanawiamy się, co jest lepsze: 60 cali na ścianie czy 32-calowy TV na środku salonu.

Przesiadka na obraz wysokiej rozdzielczości jest nieunikniona. Pytanie brzmi: z jakiego urządzenia skorzystamy? Większość osób odpowie: "telewizor", niektórzy dorzucą "monitor". A ile zapytanych zdecyduje się na projektor? Zapewne, ze względu na małe mieszkania, raczej niewielu, ale warto zainteresować się tą tematyką, nawet jeśli ktoś nie posiada salonu wielkości boiska.

Reklama

Oględziny

Kartonowe pudło z EMP-TW700 jest naprawdę duże; pod płachtami folii i kartonów znajdziemy skrzętnie ukryty projektor. Sprzęt waży 5, 4 kg, ma wymiary 310 na 406 na 124 i prezentuje się naprawdę okazale, możliwe że nawet trochę za bardzo okazale. Obiektyw wystaje poza obrys obudowy, a tak duże rozmiary eliminują ten model z listy zakupów osób nie mogących wygospodarować odpowiedniej ilości miejsca. Inna sprawa, że opisywany produkt raczej nie jest przeznaczony dla nich, tak więc porzućmy tę kwestię.

Na górze projektora znajdziemy panel, dzięki któremu będziemy mogli sterować urządzeniem - 5 przycisków plus klawisze kierunkowe w pełni wystarczą. Alternatywą w obsłudze projektora jest pilot. To urządzenie, w przeciwieństwie do panelu na projektorze, ma podświetlane przyciski - o przydatności takiego rozwiązania pisać chyba nie trzeba. Sam pilot prezentuje się naprawdę dobrze, a dwie diody IR powinny zagwarantować bezproblemowe sterowanie.

Skupmy się teraz na tym, co najważniejsze - obiektywie. Obiektyw firmy Fujijon ma dwa pierścienie: jeden odpowiedzialny jest za regulację ostrość, drugi natomiast za powiększenie obrazu. Producenci obiecują wyświetlanie 60-calowego obrazu z odległości wynoszącej około 1,5 metra. Podczas zoomu obiektyw nie wysuwa się, ponieważ posiada on wewnętrzne ogniskowanie. Na górnej obudowie, oprócz panelu, znajdziemy dwa pokrętła, które są odpowiedzialne za regulacje położenia obiektywu (w poziomie i pionie). Twórcy pamiętali także o dwóch umieszczonych z przodu nóżkach, dzięki którym możemy podnieść front projektora o około 1 cm. Na spodzie natomiast nie zabrakło otworów służących do montażu projektora pod sufitem.

Z tyłu urządzenia znajdziemy serię portów - tutaj EMP-TW700 zaskakuje naprawdę pozytywnie. Oprócz portu komunikacyjnego RS-232C i wyjścia trigger, użytkownik może liczyć na wejście: Composite Video, SCART, S-Video, RCA Component, VGA, a także HDMI. Tak więc do opisywanego sprzętu można podłączyć praktycznie wszystko.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje