Reklama

DVB-3DTV - specyfikacje do końca roku

Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce rodzi się w bólach. Niestety, może się okazać, że już na starcie będzie ona też odstawała od standardów. Chyba, że wykorzystamy tworzony standard DVB-3D.

Prace nad standardem trójwymiarowej telewizji naziemnej trwają i podobno mają zostać zakończone jeszcze w tym roku. - Aktywnie pracujemy nad specyfikacją spełniającą wymagania komercyjne - powiedział David Wood z DVB Commercial Module for 3DTV. - Nasze działania powinny też wpłynąć pozytywnie na inne prace nad 3DTV - dodał Wood.

Reklama

Czy oznacza to, że w przyszłym roku będziemy odbierali cyfrowe stacje naziemne w trójwymiarze? Jestem nastawiony optymistycznie, ale moim zdaniem nie ma co sobie robić nadziei. Póki co nawet satelitarni nadawcy w Polsce podchodzą do tematu 3D bardzo ostrożnie. Są pierwsze testy i prezentacje, ale nie ma odważnych ruchów, takich jak np. w przypadku niemieckich transmisji z meczów Bundesligi.

Mówiąc inaczej, wszelka standaryzacja w dziedzinie 3D cieszy, ale na praktyczne rezultaty tych prac poczekamy w Polsce zapewne (jak zwykle) rok lub dwa lata dłużej niż reszta Europy.

HDTVmania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje