Reklama

Cowon D2 - solidny dotyk

Marka nie ma znaczenia przy przenośnych odtwarzaczach - na potwierdzenie tej tezy sprawdzamy D2 firmy Cowon.

Zapewne niewielu Polaków słyszało o koreańskiej firmie Cowon. Tymczasem jest to drugi co do wielkości producent odtwarzaczy MP3 w Korei, a także - co ma podstawowe znaczenie - firma odpowiedzialna za bardzo dobre produkty. Część z nich możemy kupić także w naszym kraju, w tym Cowon D2.

Reklama

Oglądamy - dotykamy

W ładnie prezentującym się pudełku znajdziemy odtwarzacz, specjalny rysik w kształcie trójkąta, ładowarkę sieciowa, kabel mini-USB-USB 2.0, białe słuchawki (dobra jakość, ładny wygląd) oraz płytę z oprogramowaniem Jetaudio koniecznym do konwersji materiałów wideo. Szkoda, że nie zdecydowano się na etui, ale wszystkiego mieć nie można.

Odtwarzacz nie robi piorunującego wrażenia - ma dość standardową, prostokątną konstrukcję. Po lewej stronie znajdziemy wejście na słuchawki, oraz wyjmowaną zakładkę, za którą kryją się m.in. port mini-USB oraz przycisk reset. Ten ostatni możemy bez problemu wcisnąć przy pomocy stylusa (oryginalne rozwiązanie). Sam stylus można przywiązać do prawej strony odtwarzacza - służy do tego specjalna szczelina. Do niej także możemy wsadzić stylus. Na górze obudowy znajdziemy suwak włączający/wyłączający i przy okazji hold, mikrofon, wejście na karty SD oraz trzy przyciski (ciszej, głośniej oraz przejście do menu).

Wyraźnie widać, że koreańscy projektanci postawili na funkcjonalność, nie na wygląd i styl. Na szczęście - dzięki dotykowemu ekranowi - D2 ma naprawdę niewiele przycisków. Wymiary D2 ma wymiary 78 na 55,4 na 16,6 mm (wbrew pozorom - urządzenie jest dość komaktowe) oraz wagę 91 gramów.

Audio i Wideo perfekt

Włączmy D2. Bootowanie za każdym razem trwa kilka sekund. Przy starcie zobaczymy obecną wersję oprogramowania. Kwestia firmware okazuje się bardzo. Koreańczycy na bieżąco wypuszczają nowe wersje firmware do D2, zapewniając użytkowniom funkcje - np. słownik koreańsko-angielski. Na potrzeby testu skupmy się na firmware obecnym po zakupie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje