Reklama

Apple przejmuje Beats Music i Beats Electronics

Potwierdziły się wcześniejsze plotki dotyczące przejęcia Beats Music i Beats Electronics przez Apple. Kalifornijska spółka wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Firma zajmująca się produkcją słuchawek i strumieniowym udostępnianiem muzyki została nabyta za 3 miliardy dolarów z czego 2,6 mld wypłacono w gotówce, a resztę w akcjach. To największe przejęcie Apple odkąd firmą steruje Tim Cook.

Nabycie marki Beats to największa tego typu transakcja w historii Apple. Wcześniejsze doniesienia wskazywały, że zostanie ona sfinalizowana za kwotę 3,2 mld dol. Ostateczna kwota nabycia jest o 200 milionów dolarów niższa. Kluczowi twórcy sukcesu słuchawek Beats - Jimmy Iovine i Dr. Dre - zostaną etatowymi pracownikami Apple i będą zajmować się tematami związanymi z muzyką.
 
Po co Apple przejęło Beats za tak astronomiczną sumę? Wielu obserwatorów branży wskazuje, że nie chodzi o hardware bowiem firma ma środki i technologię aby samodzielnie wyprodukować sprzęt audio wysokiej jakości. Prawdopodobnie kluczowym elementem transakcji jest usługa strumieniowej transmisji muzyki Beats Music. Apple przespało rozwój tego typu usług i nadal sprzedaje muzykę w tradycyjnej formie cyfrowej. Okazuje się, że klienci wolą rozwiązania subskrypcyjne (stała opłata za nieograniczony dostęp do zasobów muzycznych) o czym świadczy rosnąca popularność Spotify czy Deezera.
 
Beats Music oferuje dostęp do ponad 20 milionów utworów, a twórcy marki mają ogromne wpływy w branży muzycznej. Ten czynnik mógł zaważyć na decyzji o przejęciu. W najbliższych miesiącach przekonamy się jak potoczą się dalsze losy marki Beats i czy do iTunes zawita oferta strumieniowego przesyłania muzyki w abonamencie.
 
Na koniec warto wspomnieć, że aplikacja Beats Music dla iOS została zaktualizowana i oferuje teraz 14-dniowy okres próbny, a cena rocznego abonamentu spadła ze 120 na 100 dolarów.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje