Reklama

31-letni Mielczanin odpowie za cardsharing

To kolejne uderzenie w proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego (cardsharing). Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie ustalili, że 31-letni mielczanin posiadał i używał niedozwolone urządzenia do odbioru płatnej telewizji. Mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie na co dzień przeszukują Internet. Zwracają uwagę na ogłoszenia, za którymi może kryć się nielegalna działalność. Tak było i w tym wypadku. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na anons, z którego wynikało, że autor w swoim domu nielegalnie udostępnia sygnał płatnych telewizji cyfrowych za pośrednictwem Internetu i ma niezbędne do tego urządzenia.

Reklama

Jak informuje podkarpacka policja, najważniejsze było ustalenie tożsamości ogłoszeniodawcy, który ukrywał się pod konkretnym nickiem. Policjanci analizując jego aktywność w sieci, zwrócili uwagę, że mężczyzna był aktywnym użytkownikiem portalu o tematyce sharingowej i tam poszukiwał kontrahentów do wymiany danych z kart telewizyjnych. Śledczy ustalili, że tym internautą jest 31-letni mieszkaniec Mielca. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej wspierani przez mieleckich policjantów podczas przeszukania zabezpieczyli urządzenia służące do odbioru płatnych programów telewizyjnych oraz sprzęt wykorzystywany do nielegalnego udostępniania sygnału z kart telewizji cyfrowej. Policjanci zabezpieczyli dekodery ze zmodyfikowanym oprogramowaniem, twarde dyski, karty abonenckie telewizji cyfrowej i czytniki kart. 

Mielczanin usłyszał zarzut posiadania i używania niedozwolonych urządzeń umożliwiających bezumowny odbiór płatnych programów telewizji cyfrowej. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sulisz

Zobacz także:

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: cardsharing | piractwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje