Telewizory Samsung: oto nowości koreańskiego producenta

Wielu z nas od kina woli domowe zacisze. Jeśli uwielbiamy oglądać filmy oraz seriale i szukamy urządzenia, które zapewni doskonałą jakość obrazu i dźwięku, warto przyjrzeć się ofercie marki Samsung. Oto nowości koreańskiego producenta, na które warto zwrócić uwagę.

Wysokiej jakości obraz w jakości 8K, bezramkowy ekran, wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizy obrazu, a nawet ekran do oglądania instagram stories. Zazwyczaj tych parametrów musieliśmy szukać u różnych producentów, obecnie wystarczy wejść na OleOle i przejrzeć telewizory Samsung, żeby znaleźć coś dla siebie.

Który telewizor Samsung w jakości 8K wybrać?

Wydawało się, że 2020 to pechowy rok? Na szczęście nie dla przemysłu technologicznego. Koreański producent prezentuje bowiem szerszej publiczności nową gamę produktów. Telewizory oferujące użytkownikowi obraz w jakości 8K to między innymi modele QLED 8K Q950TS oraz Q800T. Pierwszy z nich dla europejskich odbiorców dostępny jest w trzech rozmiarach (od 65 do 86 cali). Ich zaletą jest nie tylko wyjątkowa smukłość (15 milimetrów), ale także ekran Infinity Screen, zajmujący 99 procent powierzchni.

Q800T i obraz o rozdzielczości 8K to dla widza 33 miliony pikseli, które sprawiają, że każda klatka filmu jest niezwykle wyraźna. Ten model może się pochwalić także bezpośrednim strefowym podświetleniem 24x oraz technologią Dźwięku Podążającego za Obiektem+ (OTS+).

Telewizor Samsung 4K?

Koreański producent nie zapomniał o innej klasie swoich produktów. Telewizory oferujące obraz w jakości 4 K w tym roku zostały rozszerzone o kilka modeli Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T. Jakie nowinki techniczne czekają na rozważających zakup tych urządzeń?

Oprócz wspomnianej już technologii OTS+ znajdziemy tu także procesor Quantum 8K. A wraz z nim platformę Tizen. To połączenie pozwala na zdecydowanie wyższą jakość oglądanych treści. Z kolei funkcja Adaptive Picture pozwala na komfortowe seanse niezależnie od tego czy w pomieszczeniu jest ciemno czy bardzo jasno. Dodatkowo telewizory z oferty QLED posiadają system nagłośnienia Q-Symphony. 

Pionowy telewizor Samsung

Seriale, filmy i programy telewizyjne to nie jedyne treści oglądane przez nas na ekranach. Coraz częściej chcemy oglądać na telewizorze treści video z mediów społecznościowych. A te są dość często kręcone w pionie. Ciekawą propozycją jest więc rozwiązanie zaproponowane przez koreańskiego producenta.

Do tej pory model Samsung Sero nie był dostępny dla klientów europejskich, jednak w tym roku to się zmieniło. Dzięki kompatybilnemu stojakowi ekran można obracać w zależności od potrzeby. Dodatkowo tryb pionowy pozwala użytkownikowi na wyświetlenie dwóch panoramicznych treści jedna pod drugą.

Samsung Crystal UHD

2020 rok to także premiera trzech modeli z procesorem Crystal UHD: TU8500, TU8000 i TU7100. Pierwszy z nich oferuje możliwość konsumowania treści na Dynamicznym Wyświetlaczu Krystalicznym, który znacząco poprawia kolorystykę. Warto zwrócić uwagę na tę linię produktową także z uwagi na zastosowanie Trybu Ambient, znanego dotychczas wyłącznie z modeli QLED. Zamiast zwykłego czarnego ekranu możemy w nim wyświetlać zdjęcia czy motywy dopasowane do wystroju naszego wnętrza, dzięki czemu telewizor staje się efektownym elementem dekoracyjnym.

Smartfony tak mocno oddziałują na nasze życie, że nie mogły nie zostać uwzględnione podczas prac nad telewizorem. W modelu TU 8500 dostępna jest funkcja MultiView. Efekt? Ekran zostaje podzielony na dwie części, dzięki czemu możemy jednocześnie oglądać telewizję i korzystać z funkcji swojego telefonu.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje