Szczoteczka soniczna i super moc okrągłej główki - poznaj szczoteczkę soniczno-rotacyjną!

Rynek elektrycznych szczoteczek do zębów szturmem wzięły szczoteczki soniczne. Mimo faktu, że nie stanowią one wynalazku nowego, traktowane bywają jak technologia XXI wieku. Zwykle są to jednak tradycyjne szczoteczki soniczne z podłużną główką, które były znane już od dawna, ale ostatnio przeżywają swój renesans i zdobywają nowych entuzjastów. Dlatego teraz czas na zupełnie nowe rozdanie. Co zmieni się jeśli znane od lat właściwości soniczne spotykają się w jednym urządzeniu z okrągłą główką poruszającą się z ruchami 3D? Co sprawia, że szczoteczka soniczno-rotacyjna jest bardziej skuteczna?

Szczoteczka soniczno-rotacyjna - czym właściwie jest?

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest soniczność. Choć niektórym użytkownikom tak się właśnie wydaje, nie stanowi ona kosmicznej technologii rozbijania kamienia nazębnego poprzez dźwięki o określonej częstotliwości. Właściwość ta rzeczywiście opiera się na słyszalnych dla ludzkiego ucha dźwiękach emitowanych przez urządzenie, owe dźwięki jednak jedynie generują specjalną chmurę, stanowiącą połączenie pasty, śliny i wody. Dociera ona do trudniej dostępnych miejsc i usprawnia proces mycia zębów. Nie załatwia jednak całej sprawy. To po stronie użytkownika leży sprawne szczotkowanie. Ruch główki, w takiej szczoteczce, jest bardzo ograniczony i wymaga bardzo konkretnej współpracy.

Szczoteczka soniczno-rotacyjna to szczoteczka, która posiada właściwości soniczne, ale też dodatkowo okrągłą, ruchomą główkę. Wykonuje ona potrójny ruch: oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny. Generuje on odpowiednio 73Hz (ruch oscylacyjno-rotacyjny) i 333Hz (ruch pulsacyjny), podczas gdy tradycyjna szczoteczka z podłużną główką to pasmo w okolicach 260Hz. Szczoteczki soniczno-rotacyjne od Oral-B, czyli producenta, który od ponad 80 lat zajmuje się wyłącznie produktami do higieny jamy ustnej, to zupełnie inny wymiar. Doświadczenie, liczne badania, ścisła współpraca ze stomatologami pozwalają tworzyć produkty, które doskonale dbają o zdrowie naszych zębów i jamy ustnej od dekad.

Super moc okrągłej główki 3D - dlaczego to najlepsza opcja?

Okrągła główka 3D to główka, na którą warto postawić. Przyjrzyjmy się specyficznej konstrukcji końcówki. Jakie ma ona znaczenie w praktyce?

 • Dzięki okrągłemu kształtowi, główka lepiej otula powierzchnię zęba, jednocześnie łatwiej docierając do trudno dostępnych miejsc.
 • Najważniejsza, w skuteczności szczotkowania zębów jest mechaniczna praca szczoteczki, czyli (mówiąc prosto) skuteczność w ścieraniu. To ona pozbawia nasze zęby płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego.
 • Włókna, w oryginalnych końcówkach, są tak zaprojektowane, by nie robić krzywdy, a jednocześnie działać naprawdę skutecznie.
 • Okrągły kształt i wykonywane ruchy sprawiają, że przy szczoteczce soniczno-rotacyjnej nie musimy wykonywać dodatkowych ruchów. Jedynie zmieniamy pozycję urządzenia. Przykładamy główkę do powierzchni zęba, odczekujemy ok. 2-3 sekundy i... gotowe! W przypadku tradycyjnej szczoteczki sonicznej musimy pracować w ostrożności i skupieniu, zachowując odpowiedni kąt przyłożenia główki do zębów (45 stopni) i pamiętając o ruchu wymiatającym.
 • Mnogość główek do wyboru, na różne okazje. Jeśli chcemy coś bardziej uniwersalnego, możemy wybrać np. CrossAction, w przypadku zębów delikatnych Sensi Ultra-Thin, jeśli chcemy posiadać opcję wybielającą 3D White, a jeśli dysponujemy nietypowym uzębieniem, to np. Floss Action. Końcówki kompatybilne są z każdym urządzeniem soniczno-rotacyjnym Oral-B.  


Sztuczna inteligencja i kilka innych przydatnych funkcji

W modelu Oral-B Genius X producent postanowił, jako pierwszy, wykorzystać w tworzeniu szczoteczki do zębów algorytmy sztucznej inteligencji. Nie chodzi jednak o spotykane w innych modelach zwyczajne monitorowanie przebiegu procesów higienicznych i naprowadzanie użytkownika na właściwy tor. Genius X umie znacznie więcej. To on uczy się naszego stylu i przygotowuje dla nas najlepszy scenariusz, podsuwając sugestie, oparte o nasze własne przyzwyczajenia i preferencje.

W Oral-B Genius X znajdziemy aż 6 trybów:

 • Codzienny (nie wyświetla się na szczoteczce). Służy do codziennego, rutynowego mycia.
 • Intensywny (symbol zęba z plusem). Sprawdza się w sytuacjach, gdy chcemy mocno wyszorować zęby.
 • Delikatny (symbol piórka). Idealny, jeśli dysponujemy wrażliwym uzębieniem lub podrażnionymi dziąsłami.
 • Wybielający (symbol diamentu). Wspaniały jeśli chcemy wypracować sobie uśmiech filmowej gwiazdy.
 • Do dziąseł (symbol fali). Relaksujący masaż dziąseł, połączony ze skutecznym ich oczyszczaniem.
 • Do języka (symbol języka). Gdy chcemy wyczyścić język.

Oprócz tego w konstrukcji urządzenia znajduje się Smart Ring, który ma służyć m.in. wskaźnik kontroli nacisku.  W aplikacji personalizujemy nasz osobisty kolor, a jeśli przyciskamy podczas mycia zbyt mocno, czujnik nacisku sprawia, że Smart Ring zaświeca się na czerwono, dzięki czemu nie zrobimy sobie krzywdy, nie podrażnimy dziąseł. W zestawie znajdziemy podróżne etui z możliwością ładowania, choć przyda się ono i tak sporadycznie, bo akumulator wytrzymuje aż do 14 dni!

 


Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje