Nadanie paczki w Paczkomacie InPost krok po kroku

Korzystanie z usług kurierskich jest wciąż popularną formą doręczenia przesyłki. Odbieranie paczek od klientów i ich dostarczanie do rąk własnych często nastręcza jednak wielu trudności, dlatego firma InPost w 2009 roku weszła na rynek z nowym pomysłem. Dzięki Paczkomatom nie tylko odebranie, ale i nadanie paczki stało się znacznie łatwiejsze i szybsze.

Zaufanie Polaków do Paczkomatów rodziło się powoli, jednak każdy, kto choć raz skorzystał z tej opcji, szybko przekonywał się, że to bardzo dobre rozwiązanie. Nadanie paczki w Paczkomacie stało się jeszcze wygodniejsze, odkąd klienci mogą korzystać z aplikacji mobilnej InPost Mobile.

Nadaj paczkę szybko i wygodnie

Korzystając z Paczkomatu, klienci mają możliwość wyboru najwygodniejszej dla nich opcji. W Paczkomacie można nie tylko odebrać przesyłkę, ale również ją nadać. Klienci mogą wybierać spośród dwóch opcji:

  1. Nadanie przesyłki z Paczkomatu do Paczkomatu - w ten sposób można nadać zarówno dużą przesyłkę, np. zestaw garnków, jak i tę niewielką, jak dokumenty.
  2. Nadanie paczki w Paczkomacie, a odbiór paczki w domu nadawcy. Wówczas kurier odbiera paczkę z Paczkomatu i dostarcza ją bezpośrednio do odbiorcy. Ten odbiera swoją przesyłkę bez wychodzenia z domu.

Korzystając z Paczkomatów, możesz nadać przesyłkę już opłaconą, jak i tę za pobraniem. Wówczas konieczne jest jednak wybranie Paczkomatu, w którym odbiorca będzie mógł za paczkę zapłacić. Pobranie to opcja dostępna w coraz większej ilości Paczkomatów na terenie całej Polski.

Nadanie paczki w Paczkomacie krok po kroku

Z opcji nadawania paczki w Paczkomacie korzystają już nie tylko właściciele sklepów internetowych czy przedsiębiorcy, którzy wysyłają dużą ilość przesyłek, ale i klienci indywidualni. Nieważne, czy w grę wchodzą duże czy małe przesyłki, nadanie paczki bez pomocy kuriera jest łatwe i szybkie.

Na początku trzeba zainstalować aplikację mobilną InPost Mobile - jest ona dostępna bezpłatnie w Google Play, App Store i Huawei AppGallery. Po zainstalowaniu można przystąpić do nadawania paczki. Za przygotowanie przesyłki do wysyłki jest odpowiedzialny nadawca. Przygotuj więc swoją paczkę, pamiętając, aby dobrze zabezpieczyć jej zawartość. Sprawdź jej wymiary i zweryfikuj, do której z trzech rodzajów skrytek zmieści się Twoja przesyłka. Teraz przyszedł czas na nadanie paczki. W aplikacji wybierz ikonę ze strzałką i uzupełnij wymagane informacje. Aby nadanie powiodło się, musisz wybrać gabaryt paczki określony na podstawie jej wymiarów, wpisać dane nadawcy i odbiorcy, a także wybrać sposób odbioru. W przypadku danych odbiorcy i wysyłki do Paczkomatu, powinieneś podać imię i nazwisko odbiorcy, jego telefon oraz adres e-mail. Jeśli paczka ma zostać dostarczona bezpośrednio do domu odbiorcy, konieczne będzie podanie również pełnego adresu dostawy.

Teraz przyszedł czas, aby opłacić przesyłkę. Możesz to zrobić na kilka sposobów - kartą, szybkim przelewem lub BLIK-iem. Cena nadania jest wyraźnie widoczna na każdym etapie nadawania przesyłki. Kiedy opłata zostanie dokonana, otrzymasz kod QR oraz kod składający się z dziewięciu cyfr. Nie musisz jednak umieszczać ich na paczce. W przypadku nadawania przez aplikację mobilną żadna etykieta nie jest potrzebna. Tak przygotowaną przesyłkę możesz już umieścić w Paczkomacie. Udaj się do wybranej lokalizacji, zeskanuj kod QR, używając czytnika umieszczonego na Paczkomacie lub wpisz kod nadania na ekranie maszyny. Kiedy skrytka się otworzy, umieść w niej paczkę i zamknij drzwiczki. Gotowe! Twoja paczka została bezpiecznie i bezproblemowo nadana i wkrótce wyruszy w drogę do odbiorcy.

Nie masz aplikacji? Możesz nadać przesyłkę na stronie internetowej

Nie trzeba korzystać z aplikacji InPost Mobile, żeby nadać przesyłkę do Paczkomatu. Jeśli to dla Ciebie wygodniejsza opcja nadawaj przesyłki przez stronę internetową korzystając z usługi Szybkie Nadania. Wówczas wystarczy wejść w formularz wysyłki, uzupełnić wymagane dane i opłacić paczkę, aby otrzymać gotową do wydrukowania etykietę. Trzeba nakleić ją na paczce, a tak oznaczoną przesyłkę umieścić w Paczkomacie. Aby wybrać odpowiednią skrytkę, wystarczy zeskanować kod etykiety. Taka usługa nie wymaga używania aplikacji, jednak może być mniej wygodna dla osób, które nie posiadają drukarki lub mają problem z samodzielnym wydrukowaniem etykiety.

Bezpieczne doręczenia przesyłki

Niezależnie od tego czy paczka jest już opłacona, czy nadawca korzysta z usługi pobrania, wysłana przesyłka podlega ubezpieczeniu, którego koszt mieści się w cenie nadania. Wówczas zarówno nadawca, jak i odbiorca, mają pewność, że dotrze ona szybko i bezpieczne do wskazanej lokalizacji, a jeśli zawartość ulegnie uszkodzeniu, ewentualne szkody pokryje ubezpieczenie. Obie strony są więc zabezpieczone na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń i żadna z nich nie musi ponosić wysokich kosztów usunięcia szkody.

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy