Tablet, telefon i notebook na komunię

Test Midia XTR 7000 Play - zamiast przenośnej konsolki

Jak sprawuje się połączenie tabletu z Androidem i konsolki przenośnej? Sprawdzamy Midia XTR 7000 Play i próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Midia XTR 7000 Play jest urządzeniem przypominającym testowany już przez nas Natec Genesis TX77 - połączeniem tabletu z Androidem oraz konsolki przenośnej. Urządzenie ma zestaw przycisków dotykowych oraz dwie gałki analogowe.  Jego dokładne wymiary to około 25x12x2 cm, a jego waga nie przekracza 450g. Tabletokonsola (jeśli można ją tak nazwać) prezentuje się lepiej niż urządzenie Nantec, chociaż jest trochę większa. Całość została wyposażona w gniazdko microUSB i miniHDMI, gniazdo słuchawkowe minijack 3.5mm stereo oraz wbudowane głośniki (dwa, dość przeciętnej jakości) i mikrofon.

Specyfikacja

Reklama

XTR 7000 Play ma siedmiocalowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 na 800. Jego jakość nie odstaje od innych tabletów ze średniej półki - jest w pełni wystarczające. W porównaniu z tabletem Nantec - wyświetlacz w urządzeniu Midia ma znacznie lepszą jakość. Sercem Midia XTR 7000 Play jest czterordzeniowy procesor ze zintegrowanym układem graficznym PowerVR. Urządzenie zostało wyposażone w 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD. Konsola działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 4.2.2 Jelly Bean. Posiada łączność Bluetooth 2.1 oraz WiFi 802.11b/g/n. Zatem, po raz kolejny - standard oferowany przez sprzęt z tej półki.

Gramy na Androidzie

W testach benchmarków, urządzenie dostało 12 394 punktów w AnTuTu Benchmark i 2580 punktów w Quadrant Standard Edition - nie są to wybitne wyniki, jednak nie mieliśmy problemów uruchomieniem najnowszych gier, takich jak na przykład "Deus Ex: The Fall". Inne gry także działały bez zarzutów. Głównym plusem Midia XTR jest mapowanie przycisków, czyli nakładanie wirtualnej siatki na konkretne punkty na ekranie. Każdy punkt odpowiada jednemu przyciskowi fizycznemu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo "oszukać" ekran dotykowy i grać przy pomocy przycisków. Sprawdza się to doskonale w grach takich jak na przykład "SoulCalibur" (bijatyka) i generalnie wszystkich tytułach, które korzystają z wirtualnych przycisków lub oferują sterowanie analogiczne do gier konsolowych. To rozwiązanie w grach stworzonych z myślą o interfejsie dotykowym (np. "Fruit Ninja") nie ma sensu. Natomiast - tam gdzie powinno, sprawdza się bardzo dobrze.

Granie na emulatorach

Dla wyjaśnienia - o ile emulatory i emulacja konsol i gier jest legalna, o tyle same gry (zwane także romami) mogą być pobrane i wykorzystywane jedynie w przypadku, w którym albo posiadamy oryginalny egzemplarz gry (a i to nie zawsze jest takie proste) lub gdy dana gra została udostępniona do takiego pobrania. W przeciwnym razie, pobieranie takich gier i w nie granie narusza prawa autorskie twórców. Midia XTR 7000 ma  preinstalowane emulatory, które umożliwiają uruchamianie romów przygotowanych dla Game Boy Advance, Nintendo 64, Playstation, PSP, SNES, NES, Sega Mega Drive oraz dla gier z automatów. W rzeczywistości to aplikacja, która uruchamia jeden z kilku emulatorów dostępnych dla Androida. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z innych dostępnych w Google Play emulatorów. Tych nie brakuje. XTR 7000 radzi sobie z obsługą emulatorów bez problemów - w tym aspekcie jego specyfikacja w pełni wystarczy.

Bateria i granie na telewizorze

Podobnie jak w przypadku urządzenia Nantec, także Midia wytrzyma około 4 godzin "z hakiem" ciągłego grania. Nie jest to wybitny wynik, ale łapie się w "średniej krajowej" tego typu tabletów. Jego pracę można wydłużyć, m.in. przesyłając obraz do telewizora/monitora. Możemy to zrobić przy pomocy kabla HDMI albo wykorzystać bezprzewodową transmisję sygnału. My skorzystaliśmy z dongla Midia StreamIT HDMI, który umieszcza się w porcie HDMI telewizora, i ładuje przy pomocy portu USB. Po jego podpięciu do telewizora, możemy połączyć każde mobilne urządzenie wyposażone w Wi-Fi z telewizorem. Szybko, łatwo i bez zbędnych kabli. Działało poprawnie, ale szybkość przesyłania sygnału (czy raczej brak minimalnego poślizgu) zależała od aplikacji z jakiej korzystaliśmy. W przypadku niektórych emulatorów poślizg był widoczny - w przypadku innych, całość działała poprawnie. Streamowanie filmów wideo działało poprawnie.

Podsumowanie testu

Midia XTR 7000 Play to dobra propozycja dla fanów starszych gier oraz osób, które chcą grać na androidowych tytułach niczym na konsoli przenośnej. Nie ma mowy, aby każda gra działała prawidłowo z mapingiem klawiszy. Nie możliwości na bezbłędne funkcjonowanie każdego emulatora - musimy sobie zdać sprawę z ograniczeń XTR 7000 Play. Ten produkt z pewnością nie zastąpi PS Vita, trudno ocenić także, czy fizyczne przyciski tabletokonsolki wytrzymają kilkanaście miesięcy ostrego grania (to tak naprawdę problem większości padów etc). Wiadomo natomiast, że takie produkty są skierowane do pewnego grona odbiorów i będą oni zadowoleni z tej konsoli z Androidem.

Midia XTR 7000 Play kosztuje około 689 zł

Midia StreamIT HDMI kosztuje około 125 zł

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | konsola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy