Naukowcy odkryli jak pokonać czerniaka

Poniedziałek, 24 września 2012 (13:32)

Naukowcy zidentyfikowali bezpośrednią przyczynę powstawania czerniaka. Czy czeka nas rewolucja w diagnozowaniu tego nowotworu?

Zdjęcie

Czy jesteśmy o krok od leku na raka skóry? (Fot. Harvard Science) /Internet
Czy jesteśmy o krok od leku na raka skóry? (Fot. Harvard Science)
/Internet

Zobacz również:

  • Od lat wiadomo, że algorytm, dzięki któremu Google odnajduje istotne dla wyników wyszukiwania strony jest wart bardzo dużo. Teraz jego wartość może dodatkowo wzrosnąć, bowiem okazało się, że może być on przydatny w walce z rakiem. więcej

Czerniak to najbardziej zabójcza odmiana raka skóry. Mimo że ryzyko jego wystąpienia rośnie wraz z wiekiem, jest powszechny również wśród ludzi młodych. Niebawem jego detekcja może być znacznie prostsza.

Lekarze z instytutu Brigham and Women's Hospital, który współpracuje z Uniwersytetem Harvarda odkryli, że w komórkach czerniaka brakuje grup metylowych 5-hmC. Sterowanie procesem pojawiania się tym komponentów może być kluczowe w przyszłej terapii skierowanej przeciwko czerniakowi.

Reklama

Co ciekawe, wprowadzając enzymy indukujące powstawanie 5-hmC naukowcom udało się zahamować wzrost nowotworu. Niestety, uszkodzone tkanki nie były w stanie samoistnie się regenerować, dlatego niezbędna okazała się interwencja z zewnątrz organizmu.

Odkrycie jednej z kluczowych przyczyn nowotworzenia i rozwoju czerniaka to pierwszy z etapów do całkowitego pokonania tej śmiertelnej choroby.

Artykuł pochodzi z kategorii: Technauka

Więcej na temat:czerniak | medycyna | rak | onkologia | nowotwór
POLECANE zwiń