Komórka wrogiem nastolatków za kółkiem

Prawdopodobieństwo tego, że amerykańskie dziewczyny w wieku szkolnym będą używać telefonów podczas jazdy samochodem, stwarzając zagrożenie na drodze, jest dwukrotnie większe, niż prawdopodobieństwo, że zrobią to chłopcy - wynika z badań AAA Foundation.

Urządzenia elektroniczne, przede wszystkim telefony, to główny czynnik odwracający uwagę młodych kierowców w Stanach Zjednoczonych - takie są wnioski po przeprowadzonym badaniu. Nastolatki podane badaniu miały zamontowane w swoich samochodach kamery. Zebrany materiał poddano dokładnej analizie.

Jak się okazało, dużą rolę odgrywała także płeć - dziewczyny częściej korzystały z telefonów podczas jazdy. - To bardzo ciekawy wniosek, planujemy dokładnie przyglądnąć się tej kwestii - powiedział Peter Kissinger, szef ośrodka badawczego.

Co jeszcze sprawiało, że nastolatki przestawały skupiać się na drodze? M.in. poprawianie fotela kierowcy, sięganie do schowka, szukanie i sięganie po umieszczone w samochodzie rzeczy (np. napój, dokumenty etc) oraz przeglądanie się w lusterku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy