Plomby amalgamatowe wcale nie takie straszne?

Powszechnie uważa się, że plomby amalgamatowe mogą być źródłem toksycznej rtęci w organizmie. Teraz okazuje się, że winowajców jest więcej.

Naukowcy nie mają wątpliwości, że plomby amalgamatowe powoli rozpuszczają się i uwalniają toksyczną rtęć do jamy ustnej. Teraz część lekarzy jest zdania, że uwolniona rtęć wcale nie wpływa trująco na organizm człowieka.

Obecność rtęci w moczu może być jednym z pierwszych symptomów wdychania oparów tego pierwiastka, rozpuszczanych z plomb amalgamatowych. Ale rtęć w naszym organizmie może pochodzić także z diety, bowiem spożywanie wielu gatunków ryb może powodować wzrost akumulacji pierwiastka w organizmie człowieka. Zazwyczaj jednak okazuje się, że rtęć w moczu pochodzi z dwóch źródeł: z materii organicznej oraz wypełnień amalgamatowych.

- Nowe badania kwestionują wcześniejsze założenia, według których rtęć w moczu w całości pochodzi z plomb amalgamatowych. Badania sugerują, że u osób, które jedzą regularnie ryby, stężenie rtęci w moczu może znacznie przewyższać to pochodzące z wdychania oparów pierwiastka uwalnianych z amalgamatów dentystycznych - powiedziała Laura Sherman z University of Michigan.

To ważne odkrycie dla stomatologii, bowiem plomby amalgamatowe wciąż są używane w wielu gabinetach na świecie.

Dowiedz się więcej na temat: rtęć | stomatologia | dentysta | gabinety stomatologiczne

Wyróżnij ten komentarz spośród pozostałych, niech zobaczą go wszyscy!

Aby wyróżnić ten komentarz wyślij SMS o treści KOLOR na numer

7271

I wpisz otrzymany kod w polu poniżej

Ok

Koszt całkowity SMS 2,46 PLN Nota prawna O co chodzi z wyróżnieniem?

Wasze komentarze (17)

Dodaj komentarz Sortuj
grazka0000@wp.pl

~grazka0000@wp.pl -

Gdzieś 20-30 lat temu nieświadoma jak większość ludzi jak niezdrowe są plomby amalgamatowe załatano mi dziury. I coś musiało być,bo gdy po latach chciałam się do tego dentysty dostać,to się dowiedziałam,że zmarł na zawał w wieku 40 lat! Ja mam natomiast uszkodzony szpik kostny i cały czas szukam przyczynę,więc chyba mam już częściową odpowiedź.Na szczęście od 8-10 lat stosuję suplementy diety w tym minerały naturalne jak cynk,selen,chelatowany wapń z magnezem,algi i wiele innych więc nie odczuwam jakichś innych problemów ze zdrowiem,choć zdarza mi się obudzić nad ranem czy pobolewa głowa. Ale jaki to powód? trudno powiedzieć.Polecam książkę pt. "Chroń swój organizm"autorka Karen Vago. Najgorsze w tym,że zwykli ludzie nie mają co liczyć na pomoc medyczną,bo zarówno stomatolodzy i lekarze polscy nie są zainteresowani zdrowiem społeczeństwa,tylko ich drenowaniem,bo chory obywatel to biznes.

mama

~mama -

to prawda ze plombyamalgatowe sa szkodliwe syn mial ich 16 chodzilam po wszystkich lekarzach wyniki dobrze lacznie z tomografem glowy dopiero wizyta u mlodej pani stomatolog i szok pierwsze pytanie czy nie choruje [ciagle bole glowy ,zmeczenie .bole brzucha problemy z widzeniem]mlody chlopak az ciagle sie denerwowalam ze nigdy nie ma sily przeciez wyniki wszystkie dobre .po wyjeciu pierwszej plomby [ogromnej tak jak poiedziala pani doktor] ustapily bole glowy i .,teraz ma wymienione wszystkie plomby bo mozna miec ich gora 5 zostalo jeszcze niewielke oslabienie i problemy ze wzrokiem ale mysle ze to z czasem minie

spoko koko

~spoko koko -

Mój znajomy nagle zaczął słyszeć rozmowy telefoniczne. Tak ot, nie uchem, a łbem. Okazało się, że uruchomili w okolicy antenę komórkową, a on miał w sąsiednich zębach dwa amalgamaty, co zaczęły działać jak antena. Nikt nie chciał mu wierzyć, az sprawdziliśmy nagrywając rozmowę i to co on słyszał. Zgadzało się co do joty.

kiara

~kiara -

Miec te plomby to maly pikus ale usuwanie ich z jamy ustnej uwalnia cala lawine toksycznych skladnikow, ktore aplikujemy sobie na wlasne zyczenie. Zmuszona bylam to uczynic wiele lat temu ze wzgledu na agresywna alergie i szukalam przyczyny. Poziom rteci w moim organizmie drastycznie wzrosl, alergenow nie znaleziono a ja pozalowalam, ze dalam sie namowic na wymiane wypelnien.

Peszo

~Peszo -

Nie chodzi o jedzenie ryb! O wiele groźniejsze są mięczaki morskie - małże, omułki, itp., bo one w stu procentach filtrując wodę morską zatrzymują rtęć zawartą w niej. Po wojnie w Japonii powszechny był debilizm, zwłaszcza u mężczyzn - jedzono z biedy co dawało morze, a szybko rozwijający się przemysł chemiczny zatruwał morza. Amalgamaty jako plomby są bardzo wytzrymałe, trochę jednak szpecą wygładem.

 dd

~ dd -

Co nie zmienia faktu że amalgamat to trujące świństwo

quicksilver

~quicksilver -

Mam te plomby jeszcze z podstawówki,nigdy żadna mi nie wypadła.Więc po co te narzekania.

lucyfer

~lucyfer -

Mam kilka plomb z rtęciom od 30 lat ,i nie narzekam .I tak umrę na chorobę "zawodową"- rak trzustki,marskość wątroby ewentualnie wylew lub zawała. Pozdrawiam i niebójta sie smierci.

Elegant

~Elegant -

A co? Powiedzcie mi co nie jast szkodliwe w życiu i dla długowieczności?

ja

~ja -

To co? Mamy używać trucizny, bo i tak wszyscy truja? Co to za pierdy? Ta logika straszniejsza jest od plomb!!!