Medycyna przyszłości

Mniszek lekarski lekiem na raka?

Chwast, który prawdopodobnie wyrzucasz z ogrodu może zawierać silny środek do walki z rakiem. Opracowana została herbata z korzenia mniszka lekarskiego, która jest używana w badaniach klinicznych, zatwierdzonych przez Kanadyjskie Ministerstwo Zdrowia. Badanie obejmuje 6000 dawek herbaty oraz 30 pacjentów z nowotworami krwi, takimi jak białaczka i chłoniaki, które nie reagują na tradycyjne zabiegi.

Naukowcy w Ontario odkryli, że herbata z korzenia mniszka lekarskiego potencjalnie może zwalczać raka.

- Mamy naukowo potwierdzone, że wyciąg z korzenia mniszka lekarskiego ma bardzo silne działanie przeciwnowotworowe - powiedział CBC dr Siyaram Pandey, profesor biochemii na Uniwersytecie Windsor.

Dr Caroline Hamm, onkolog powiedziała CBC, że widziała jak stan niektórych chorych na raka poprawia się po piciu herbaty z mniszka lekarskiego, kupionego w sklepach ze zdrową żywnością.

- Większość reakcji, które widziałam jest krótkotrwała, ale myślę, że jest to sygnał, iż warto dalej eksperymentować - wyjaśniła Hamm.

Proszek z korzeni mniszka jest od 6 do 10 razy silniejszy, niż to, co można kupić w sklepie i jest liofilizowany, miesza się go z wodą i pije.

- Przeprowadzono wiele prób, aby znaleźć coś, co działa, a mniszek lekarski był wykorzystywany w medycynie od wieków. W ciągu ostatnich kilku dekad zaczęto stosować go do walki z rakiem, najczęściej tylko przez pacjentów, którzy stosują samoleczenie - powiedział George Templeton, dyrektor operacji w korporacji prowadzącej badania. 

Reklama
Tylkomedycyna.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nowotwór | Onkologia | raki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy