INTERIA.PL na światowej premierze Windows 7

Rok temu jako pierwsi z Polski sprawdziliśmy roboczą wersję Windows 7 - dwanaście miesięcy później uczestniczymy w światowej premierze najnowszej wersji Windows.

- Nawet nie wyobrażacie sobie, jak bardzo jestem podekscytowany dzisiejszą premierą. Wszyscy jesteśmy dumni z Windows 7 - powiedział podczas swojego wystąpienia w Nowym Jorku Steve Ballmer, szef firmy Microsoft.

Na miejsce premiery Windows 7 nie przez przypadek wybranyoNowy Jork - to właśnie w "Wielkim Jabłku" trzy lata temu wystartował Windows Vista. System spotkał się z mieszanymi odczuciami - "Siódemka" miała był lepszym systemem i poprawić wizerunek giganta z Redmond.

O TYM, CZY TO SIĘ UDAŁO MOŻECIE PRZECZYTAĆ W NASZYM TEŚCIE!

CO SĄDZIMY O WINDOWS 7 - WIDEO

Twój pecet, jeszcze prostszy

- Nowy Windows miał być w swoim założeniu łatwiejszy w użyciu, szybszy i bardziej niezawodny - mówił o nowym systemie Steve Ballmer. Nad Windows 7 przez kilka lat pracowało ponad 3000 programistów, 50 tys. partnerów biznesowych Microsoftu oraz 8 milionów użytkowników roboczych wersji Windows 7. - Chciałbym podziękować wszystkim w imieniu firmy - powiedział Ballmer.

Reklama

Fundamentami nowego systemu ma być szybkość, lepsze osiągi, dłuższa praca na baterii, niezawodność i bezpieczeństwo. Microsoft twierdzi, że udało się osiągnąć wszystkie te założenia. Entuzjastyczne recenzje systemu oraz pozytywne opinie użytkowników zdają się to tylko potwierdzać.

Ekosystem Windows

Od 22 października "Siódemka" stała się oficjalnie dostępna we wszystkich krajach, w których obecny jest Windows. - Na rynku pojawią się nowe modele komputerów oraz peryferia, które wykorzystują możliwości Windows 7. Ekosystem Windows rośnie i jest silniejszy niż kiedykolwiek - podsumował Ballmer. Komputery nowej generacji m.in. wykorzystają dotykowy interfejs Windows 7, zaawansowaną obsługę multimediów oraz kompatybilność z różnymi urządzeniami.

Według ekspertów z IDC, do końca 2010 roku ponad 1,5 miliona pracowników europejskiej branży informatycznej będzie pracować na systemie operacyjnym Windows 7. Stanowi to 18 proc. wszystkich zatrudnionych w branży IT w strefie ekonomicznej Unii Europejskiej. Jak wynika z opracowania, do końca 2010 roku na rynek światowy trafi ponad 177 milionów egzemplarzy Windows 7, z czego ponad 50 milionów na obszar strefy ekonomicznej Unii Europejskiej . Wzrost dostaw Windows 7 na rynek światowy powinien wynieść od ponad 40 milionów w 2009 roku do 272 milionów w roku 2013. - W polskich firmach wciąż dominuje Windows XP - powiedział Paweł Hrydziuszko, analityk IDC Polska. - Jednak w przypadku sukcesu systemu na rynku konsumenckim, powinno się to także przełożyć na popularyzację Windows 7 wśród firm.

Bohaterowie serialu "Family Guy" i promują Windows 7

- Będziecie zaskoczeni, jaką furorę przez najbliższe 7 dni zrobi Windows 7 - obiecuje Steve Ballmer. Takie obietnice brzmią dumnie, ale to czas zweryfikuje te słowa. - A to dopiero początek - dodając. Jedno jest pewne - nie będziemy mieli do czynienia z drugą porażką na skalę Visty.

Łukasz Kujawa, Nowy Jork

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy