Niedrogie układy Raspberry Pi zasilą respiratory

Wszystko wskazuje na to, że platforma komputerowa stworzona przez Raspberry Pi Foundation idealnie nadaje się do obsługi nieskomplikowanych respiratorów. Może się to okazać niezmiernie istotne w dobie szalejącej epidemii kornawirusa.

Przystępne cenowo platformy komputerowe bazujące na podzespołach Raspberry Pi mogą w ogromnym stopniu przyczynić się do zdrowia. Jak się okazuje, urządzenia idealnie nadają się jako bazy nieskomplikowanych, ale wydajnych respiratorów, które w czasie epidemii mogą okazać się nieocenione dla zakażonych.

Jak wynika z testów, do skutecznej pracy respiratora, wystarczają już najprostsze i najtańsze układy Pi Zero o wartości 5 USD. Choć zostały one wyposażone w jedynie jeden procesor 1,0 GHz i 512 MB pamięci RAM wciąż jest to wystarczający zapas do obsługi urządzenia. Plusem platformy Raspberry Pi jest też szybkość produkcji układu. 

Reklama

Firma wyprodukowała 192 000 płytek Pi Zero i Pi Zero W w pierwszym kwartale 2020 r. i zamierza wyprodukować 250 000 płyt w drugim.

Fundacja Raspberry Pi poinformowała, że jest to pierwszy przypadek w historii firmy, gdy układy Raspberry Pi zostały użyte do produkcji urządzeń medycznych. Obiecuje przy tym zwiększyć produkcję swoich płyt Pi Zero, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na respiratory.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koronawirus | raspberry Pi | komputer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy