Jak skutecznie zniknąć z map Google?

Niedziela, 28 października 2012 (05:29)

Google Street View jest cudowną aplikacją, która pozwala sprawdzić adres, pod jaki należy zamówić pizzę. Ale dzięki tego typu usługom każdy może dowiedzieć się o nas rzeczy, którymi niekoniecznie chcielibyśmy się dzielić tak łatwo.

Zdjęcie

Jest prosty sposób na zniknięcie z map Google /AFP
Jest prosty sposób na zniknięcie z map Google
/AFP

  • Długo oczekiwana usługa Google Street View dla polskich miast jest już dostępna na mapach Google. Polscy internauci mogą odbyć wirtualne podróże po ulicach miast-gospodarzy Euro 2012 (Warszawy, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta) oraz 5 innych dużych miast (Krakowa, Łodzi, Białegostoku, Lublina i Szczecina). więcej

Na przykład właściciele nieruchomości. Nie zawsze wskazanej jest by każdy, z dowolnego miejsca na Ziemi, mógł sprawdzić jak wygląda nasz dom. Nie każdy musi wiedzieć, że nie mamy krat w oknach, a obok posesji znajduje się wygodny zaułek, w którym można ukryć półciężarówkę. Ale nie tylko obawiający się włamania właściciele domów mogą nie chcieć, by zdjęcia ich własności znalazły się w internecie. Są ludzie, którzy dla zasady chcą mieć z nią jak najmniej wspólnego.

Dla nich Google, Microsoft, Nokia oraz kilka innych firm powołały organizację prowadzącą portal, dzięki któremu można usunąć swoje domy czy tablice rejestracyjne z wielu usług oferujących mapy, włącznie z Google Street View i Nokia Maps. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia, a firmy zamażą kwestionowaną treść.

Reklama

Organizacja ta nazywa się Verein Selbstregulierung Informationswirtschaft (Zrzeszenie na rzecz samoregulacji w IT) i, jak można się tego domyślić, działa w Niemczech.

Debiut Street View, który miał miejsce w Niemczech dwa lata temu, odbył się w atmosferze obaw o prywatność, które spowodowały to, że niektóre budynki w niemieckim Street View od dwóch lat są zamazane. Firmy wchodzące w skład zrzeszenia mają nadzieję, że dzięki współpracy, uda się uniknąć wprowadzenia w RFN bardziej restrykcyjnych praw dotyczących prywatności, które mogłyby uniemożliwić rozwój tego typu usług na terenie Niemiec.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Więcej na temat:mapy | Google Street View | Google

Zobacz również

  • Nowy soft dla dekoderów Cyfrowego Polsatu

    Cyfrowy Polsat udostępnił nową wersję oprogramowania (numer numer 3.84.1.20) dla pozostałych dekoderów HD 5000, która umożliwia podłączenie do dekodera innego dysku niż ten, który oferowany jest w... więcej