Dobrze poinformowany turecki serwis ujawnił specyfikacje desktopowych APU AMD Trinity. Trzeba przyznać, że nowa generacja chipów z rodziny Fusion zapowiada się naprawdę dobrze.
Lumia 800 jest jednym z pierwszych owoców współpracy Nokii i Microsoftu. To również jeden z najlepszych smartfonów dostępnych obecnie na rynku. Co ma do zaproponowania potencjalnym odbiorcom? więcej »
Z rozpiski wynika, że w tym roku AMD postawi na dwu- i czterordzeniowe APU o bardzo wysokich częstotliwościach taktowania, nierzadko przekraczających 4 GHz. Chipy wymagające podstawki FM2 będą dostępne w dwóch wersjach: standardowej oraz Black Edition przeznaczonej dla maniaków overclockingu, którą można rozpoznać po literce "K" znajdującej się na końcu symbolu.
APU AMD serii A10, A8 i A6 mają zintegrowane dwukanałowe kontrolery pamięci RAM typu DDR3-1866 i obsługują technologię AMD Dual Graphics (asymetryczny CrossfireX iGPU i dGPU). Układy AMD A4 współpracują natomiast z pamięciami DDR3-1600. Współczynniki TDP znanych APU Trinity wynoszą 65 W lub 100 W. Masowa produkcja bardziej energooszczędnych jednostek ruszy w połowie marca, pozostałych na początku maja.
Tym samym premiera platformy Virgo będzie miała miejsce najprawdopodobniej w okolicach połowy 2012 roku. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w ofercie producenta pojawią się chipy 3-rdzeniowe.
~hyju
5770 gram w BF 3 na ultra i jest git
~~~~~
mb radeona, battlefield 3 chodzi a i3 niby wydajniejszy.
Prawie ten sam model tylko z i3 i mniej...
~JFK
waszych imtelow nawet testy nie pokazuja tego dokladnie bo wszystko jest robione pod intela mial...
~Michał
ostatnia odsłona, która także ma dość wysokie taktowania a i tak jest słabsza od inteli. AMD mus...
~inet
AMD posiadał lepsze procesory lecz o niższym taktowaniu i dlatego oznaczał swoje procesory przyk...
~trochęzłodzi
darmo.
GHz faktycznie to nie wszystko,ale 2,4 to miałem już
chyba 11 lat temu.Nie działało wszy...
~Małopolanin
gb ram własnej,dyski 350 oraz 500gb i na co mi te wasze cuda jak wszystko śmiga jak ta lala
~w
jak ta lala i zwykłe programy.
~dreiden
aspire, bo aspire to linia ich laptopów. Ja mam Acer Aspire 7552G, i też mi wszystko ładnie lata...
dodaj komentarz »wszystkie wątki »