AMD zwalnia pracowników

Pomimo oficjalnych zaprzeczeń amerykańskich przedstawicieli koncernu AMD, firma ustosunkowała się do przeprowadzonych analiz finansowych związanych z pierwszym kwartałem tego roku i tym samym... postanowiła ciąć koszty.

Jak to zwykle to bywa, najprostszym sposobem na tego typu praktyki jest zwolnienie pracowników - w tym menedżerów. Przyczyną całej sytuacji jest fakt, iż kolejne miesiące b/r. najprawdopodobniej również nie przyniosą oczekiwanych wyników finansowych, a już na pewno będą niższe od wyników finansowych za ostatni kwartał roku 2007 (spekuluje się, że nawet o 15 proc.).

Reklama

Chris Talago, były szef działu public relations koncernu AMD w EMEA (tak osoba została przedstawiona redaktorowi Tom's Hardware) i Gianluca Degliesposti, osoba odpowiedzialna za rozwój, zostali wydaleni z zespołu za sprawą zaistniałej sytuacji. Inne źródła donoszą, jakoby załoga licząca 16 tysięcy pracowników miałaby zostać zredukowana - na początek - o 5 proc. Nie jest to dobry sygnał dla inwestorów i akcjonariuszy, jak również niezbyt dobre informacje dla całej, szerokiej opinii publicznej.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje