Zwłoki na zdjęciach w Google Maps

Poniedziałek, 4 października 2010 (10:00)

Google dodało nowe zdjęcia do usługi Street View w Google Maps. Oprócz ujęć z Antarktydy pojawiły się także nowe fotografie z Brazylii. Wśród nich kilka, które mrożą krew w żyłach.

Zdjęcie

Zwłoki były widoczne na zdjęciach z dwóch brazylijskich miast - Rio de Janeiro i Belo Horizonte /vbeta
Zwłoki były widoczne na zdjęciach z dwóch brazylijskich miast - Rio de Janeiro i Belo Horizonte
/vbeta

  • Jak powszechnie wiadomo, Google Maps i Google Street View zawierają masę interesujących fotografii. Teraz do cudów natury, takich jak gigantyczne logo Firefoxa wydeptane w polu czy góra w kształcie Indianina z iPodem, dołączyła fotografia "zwłok" rozjechanego dziecka... więcej

Podczas oglądania brazylijskich miast w co najmniej dwóch miejscach można natknąć się na zdjęcia ludzkich zwłok. Leżą na ulicy, w jednym wypadku częściowo tylko owinięte folią, obok widać kałużę krwi. Fotografie pochodzą z Rio de Janeiro i Belo Horizonte. Powyżej można zobaczyć jedno ze zdjęć. Na drugiej fotografii zwłoki są już odpowiednio przykryte. Podobnie jak w pierwszym przypadku, na miejscu jest policja.

Zdjęcie

Brazylia ma jeden z najwyższych współczynników zabójstw na świecie /vbeta
Brazylia ma jeden z najwyższych współczynników zabójstw na świecie
/vbeta

Z informacji brazylijskim mediów wynika, że Google usunęło już kontrowersyjne obrazy. Zachęciło też użytkowników do raportowania tego typu zdjęć. Można przypuszczać, że cała awantura najbardziej zaszkodzi lokalnym władzom. Brazylia ma jeden z najwyższych współczynników zabójstw na świecie. Teraz zobaczył to - dosłownie! - cały świat.

Reklama

Wojciech Wowra

Artykuł pochodzi z kategorii: Internet

POLECANE zwiń