Nie będzie listy stron zakazanych!

Wszystko wskazuje na to, że rząd zaczyna współpracować z internautami i wycofuje się z kontrowersyjnych przepisów, które miały wejść w życie w związku z wprowadzeniem tzw. ustawy hazardowej.

- Punktem wyjścia jest usunięcie zapisów dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych oraz innych przepisów, które wprowadzone zostały do ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw w związku z planowanym utworzeniem Rejestru. Ministerstwo Finansów zaprezentuje po kierownictwie, które odbędzie się 18 lutego br. poprawioną wersję ustawy - czytamy na premier.gov.pl.

Przypominamy, że najwięcej kontrowersji wzbudził właśnie zapis o "czarnej liście stron WWW", na której miały się znajdować witryny "zagrażające bezpieczeństwu obywateli". O dokonaniu wpisu do Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych miał rozstrzygać sąd, w drodze postanowienia wydanego na wniosek policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wywiadu skarbowego lub Służby Celnej.

Reklama

Taki pomysł nie spodobał się samym zainteresowanym, czyli internautom, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie w związku z rządowym pomysłem "oczyszczania" sieci. Kilkanaście tysięcy internautów podpisało się pod apelem do prezydenta, w którym prosili, o zawetowanie rządowej ustawy antyhazardowej, w Warszawie zorganizowano manifestację która przebiegała pod hasłem "Obrona Wolnego Internetu", natomiast na popularnym serwisie społecznościowym "Facebook" został założony specjalny profil: "Niech rząd odczepi się od internetu".

Głos internautów nie został niezauważony i w końcu doszło do debaty premiera Tuska z internautami, podczas której obie strony wymieniły swoje argumenty. Jak widać, spotkanie przyniosło skutek i wszystko wskazuje na to, że rząd wycofa się z kontrowersyjnych pomysłów.

- Koncepcja zakłada przeprowadzenie konsultacji trwających prac legislacyjnych dotyczących sfery technologii teleinformatycznych, mediów i rozwoju społeczeństwa informacyjnego. Konsultacje miałyby się odbywać z wykorzystaniem platformy komunikacyjnej on-line. Zasady konsultacji określiłaby grupa inicjatywna składająca się z przedstawicieli internautów, przedsiębiorców, ekspertów, organizacji pozarządowych oraz rządu - brzmi oficjalnie oświadczenie na stronie premiera Donalda Tuska.

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: rząd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy