Allegro obniża prowizje i... zarobi więcej. Gdzie jest haczyk?

Czwartek, 10 listopada 2011 (07:53)

Allegro ogłosiło, że zmniejszy opłaty za wystawienie towaru i całkowicie zwolni z nich tych, którym uda się przedmiot sprzedać. To świetnie, ale - jak zwykle - jest jeden drobny problem.

Zdjęcie

Użytkownicy znów nie są zachwyceni zmianami na Allegro /stock.xchng
Użytkownicy znów nie są zachwyceni zmianami na Allegro
/stock.xchng

  • W ostatnich godzinach notujemy coraz więcej wiadomości skierowanych do użytkowników serwisu Allegro, w których przestępcy zachęcają do wzięcia udziału w testowaniu nowych usług, w zamian za możliwość zarobienia pieniędzy. Mail jest łudząco podobny do prawdziwych wiadomości generowanych przez serwis aukcyjny - ostrzega Kaspersky Lab. więcej

Allegro ogłosiło z hukiem nowy cennik, który wejdzie w życie 18 listopada. Ma on być bardzo korzystny dla użytkowników, ponieważ nie dość że maleją prowizje za wystawienie przedmiotu, to jeszcze każdy, kto sprzeda jakiś towar, otrzyma zwrot tej opłaty. Największa platforma aukcyjna w Polsce chce w ten sposób promować najlepszych sprzedawców. Zyskają na tym bowiem ci, którzy będą na Allegro skuteczni. Ma to również zachęcić nowych sprzedających do wystawiania przedmiotów na aukcjach.

Opłaty za wystawienie mają być niższe o połowę we wszystkich kategoriach. Za wystawienie przedmiotu w kategorii Książki i komiksy, Filmy, Gry lub Muzyka i Instrumenty sprzedawca zapłaci zaledwie 5 groszy. I na dodatek ma szansę je odzyskać.

Reklama

Super? No właśnie nie do końca. Serwis Interaktywnie przeanalizował cennik dokładniej i odkrył haczyk. Otóż na Allegro zmieniają się też prowizje od sprzedaży. Nie wszyscy na tym stracą, ale wielu sprzedawców będzie poszkodowanych. Najwięcej (w stosunku do kwoty, którą zarobią) wydadzą na prowizję dla Allegro ci, którzy sprzedają najtańsze przedmioty - do 100 zł. W najniższym progu cenowym prowizja wzrośnie o 1-2 punkty procentowe.

Internauci już alarmują, że serwis chce doprowadzić do sprzedaży jak największej liczby przedmiotów, po to żeby ściągnąć ze sprzedawców jak najwięcej prowizji. Prawdopodobnie znajdą się tacy, którzy na nowym systemie zyskają, ale wielu faktycznie straci. Użytkownicy krytykują, bo takie ich prawo. Chyba jeszcze nie było zmiany na Allegro, która spodobałaby się internautom. Czy mają rację tym razem?

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Internet

Więcej na temat:allegro
POLECANE zwiń