Mobilysis - mobilna dializa ułatwi życie ciężko chorym

Przy niewydolności nerek pacjenci muszą korzystać z dializy. Niestety uciążliwy zabieg niezbędny dla ich zdrowia przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia - chorzy skazani są na regularne wizyty w szpitalu lub domową dializę. Ciekawy projekt daje nadzieję na poprawę tej sytuacji w przyszłości.

W przeciwieństwie do dziesiątek innych konceptów Mobilysis jest nie tylko popisem kreatywności, ale również zwraca uwagę na problem osób ciężko chorych. Autor stworzył urządzenie w zgodzie z przekonaniem, że dializa to nie koniec świata i przy odpowiednich środkach oraz zaangażowaniu da się z nią żyć. Dializer przypomina pas ortopedyczny wyposażony w łatwo odczepianą baterię oraz pojemnik na pozostałości przemiany materii. Po jego napełnieniu wystarczy wymienić go na pusty. Jednocześnie Mobilysis współpracuje z mobilną aplikacją, która za pomocą bezprzewodowego połączenia monitoruje stan zdrowia pacjenta, nadzoruje dializę oraz wysyła informacje o stanie zdrowia do lekarza.

Reklama

Mobilysis to ciekawy przykład połączenia kreatywności, mobilnych technologii oraz nowoczesnej medycyny. Pokazuje też, że dializer nie musi być urządzeniem topornym i nieestetycznym - przecież jest ciągłym towarzyszem osób żyjących z chorobą. To jeden z tych projektów, które powinny zostać bezzwłocznie zrealizowane.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl

Dowiedz się więcej na temat: dializa | Życie | sprzęt medyczny

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje