problem z wysłaniem poczty (11)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 140

problem z wysłaniem poczty

Napisał(a): Gość -

witam,
ostatnio(dokładnie w niedzielę)chciałam wysłac koleżance zdjęcia na E-mail.Przez własną głupote wrzuciłam zbyt dużo tych zdjęc i nie chce to wszystko przejśc.Wysyła ją już od dwóch dni i nic.Najgorsze że nie mogę tej wiadomości ani wycofac ani usunąc,jak tylko otwieram "elementy wysłane"komp sie wiesza i "dupa z tego"Szukam pomocy Prosze-doradźcie co można jeszcze z tym zrobic.
MK

Re: problem z wysłaniem poczty

Witam,
gdybyś choć napisała jakiego programu pocztowego używasz ....

... no ale zróbmy jakiś standardowy myk:

1. Odłącz internet, niech nie będzie połączenia.
2. Włącz program pocztowy.
3. Ignoruj błędy wysyłania/pobierania, bo bez internetu to normalne.
4. Usuń z folderu (tego gdzie jest wiadomość do wysłania) ową wiadomość powodującą problemy.
5. Podłącz internet.

Powinno pomóc

no niestety ta metoda nie zadziałała:(
nie mogę usunąc tych błędów a jak tylko wchodzę do folderu "skrzynka nadawcza" od razu sie wiesza i nie mogę absolutnie nic zrobic,nawet zamknąc programu. Wyskakuje komunikat"program nie odpowiada"i klikam "zakończ teraz" i tak z 10 razy to wtedy zamknie:(

Szkoda, że nie zadziałało, miałem nadzieję, że to tylko problem z wysyłką dużego pliku.

Metoda, którą zaproponuję jest dość drastyczna, bo stracisz wszystkie wiadomości z folderu "Skrzynka nadawcza", ale to chyb anie powinno być problemem, bo tam w zasadzie nic nie ma, no chyba, że piszesz maile off-line.

Trzeba usunąć plik "Skrzynka nadawcza.dbx". Ścieżkę do pliku .dbx znajdziesz w opcjach OE: Narzędzia > Opcje > Konserwacja > Folder magazynu.

Możesz też wpisać w wyszukiwarkę komputera frazę Skrzynka nadawcza.dbx i ją usunąć z listy znalezionych lub zmienić nazwę.
Pamiętaj, ze w tym czasie OE musi być zamknięty.

Przy okazji jak będziesz w folderze magazynu OE, to sprawdź rozmiary poszczególnych plików .dbx - jeśli mają więcej niż 200MB radzę pomyśleć nad usunięciem zbędnych wiadomości, bo się zaczną problemy z działaniem.

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: problem z wysłaniem poczty