Podsłuch rozmów komórkowych (32)

Kanał RSS
pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
Ilość wyświetleń: 3401

Re: Podsłuch rozmów komórkowych

Napisał(a): Gość -

"Wyłączenie" telefonu komórkowego nie oznacza lub może nie oznaczać "fizycznego" odłączenia napięcia, może być opcją
tzw. czuwania, lub czegoś podobnego, i wtedy wszystko jest możliwe. Przy dzisiejszych rozmiarach dysków nawet przechowywanie wszystkich rozmów, przez lata ( to jest tylko kwestia ceny ). Jeśli w programach komputerowych są specjalne furtki dla Wielkiego Brata, to również w chipach sterujących odbiornikiem i nadajnikiem ( synteza częstotliwości ) mogą być furtki,tajne, jawne, lub mało znane. W końcu taki chip, to rodzaj mikroprocesora, który wiele może. Presja rządów szczególnie "demokratycznych" kładzie na kolana światowe giganty, więc telefonia komórkowa może niechlubnie wpisywać się w ten obraz. Bilingi rozmów, zapisy z forów internetowych, z poczty. Wielki Brat może mieć coraz większy apetyt, bo są ku temu możliwości technologiczne i techniczne. To nie jest lanie kijem przesłuchiwanych, robi się samo, a płaci za to użytkownik. Możliwość podsłuchiwania miliardów telefonów komórkowych ( lub ich użytkowników ) to zbyt duża pokusa, by nie była brana poważnie pod uwagę.

Re: Podsłuch rozmów komórkowych

Napisał(a): Gość -

Chyba nie masz złudzeń, że konstruktorzy chipów, oprogramowania, operatorzy, będą się tym chwalić i to tutaj?
Żeby jakiemuś młodzianowi z mlekiem pod nosem coś udowodnić? Poza tym, takie poważne opcje mogą być znane tylko
światowej szpicy, np. jednej z agencji, nie wszystkim. W końcu tych opcji może być kilka, lub więcej , a nie jedna.
Zresztą, dzisiaj nawet wyłączenie zasilania, czy wyjęcie baterii niewiele zmienia, jeśli komórka jest odpowiednio spreparowana, lub może być.

Re: Podsłuch rozmów komórkowych

Napisał(a): nestah -

Z jednej strony jest tak, że technologie ogólnodostępne zazwyczaj zostały wynalezione wiele lat wcześniej i stosowane np. w tajnych akcjach, w wojsku. Ale podsłuchiwanie na globalną skalę nie sądzę, żeby było możliwe. I na pewno nie jest ogólnie dostępne. Ale tak mię się wydaje, że z biegiem czasu Wielki Brat z 1984 Orwella to kiedyś będzie rzeczywistość.

Re: Podsłuch rozmów komórkowych

Napisał(a): Gość -

systemy operacyjne są dziurawe, specjalnie. Producenci antywirusów "idą na rękę" agencjom, żeby nie wykrywały.
Producent pewnej przeglądarki publicznie przyznał się do zostawienia "dziur", dla kogo trzeba.
A najprościej do komórek wejść na etapie projektowania mikroprocesora, nie programu, który go obsługuje, lecz pewnej sekwencji programowej, która sama w sobie może niewiele znaczyć. Zresztą, strach ma duże oczy. Jak kogoś się chce,
to się podsłuchuje :-).

« Wróć do tematów Odpowiedz
Do góry strony: Podsłuch rozmów komórkowych