Baterie do zadań specjalnych

Uwielbiasz nowinki techniczne i masz w domu elektroniczny gadżet na każdą okazję? Świetnie, witaj w klubie. Nowoczesne urządzenia są popularne, bo dostarczają nam rozrywki, wspierają w aktywnym spędzaniu czasu oraz ułatwiają codzienne czynności. Wiele z nich wymaga dobrego źródła zasilania, bo ich zapotrzebowanie na energię jest wysokie. Abyś mógł cieszyć się nimi zawsze, kiedy ich potrzebujesz, dowiedz się, jak właściwie dokonywać wyboru źródła energii.

Ile urządzeń elektrycznych masz w swoim domu? Jeśli jesteś fanem nowych technologii, na pewno masz ich więcej, niż statystyczny Polak. Gdy tylko rozejrzymy się po przeciętnym mieszkaniu, natrafimy z pewnością na takie sprzęty, jak budzik, zegar, waga łazienkowa, elektryczna szczoteczka, kalkulator czy choćby pilot do telewizora. Do tego dochodzą - w mieszkaniach młodych rodziców - liczne zasilane prądem zabawki. W domu fana nowych technologii na pewno znajdziemy tych sprzętów jeszcze więcej - kontroler do gier lub drona, nadajnik GPS, nowoczesne zegarki śledzące aktywność sportową itd. Lista ciągle rośnie.

Wielka moc

Każde z urządzeń charakteryzuje się różnym poborem mocy. Najprostsze z nich, jak pilot do telewizora, nie mają wielkich wymagań, jeśli chodzi o energię, ale fan nowych technologii z pewnością jest właścicielem niejednego bardzo wymagającego urządzenia. Ważne jest, aby źródło energii dla takich sprzętów było nie tylko mocne, ale również trwałe i stabilnie działające. Do szczególnie energochłonnych rozwiązań należą te, które mają wiele funkcji. Rekordzistami są tu zabawki, które jednocześnie poruszają się, wydają dźwięki, a czasem też świecą, ale równie dużo mocy potrzebują takie urządzenia, jak np. aparaty fotograficzne. Ważne jest też, w jaki sposób urządzenie pobiera moc - przykładowo zapotrzebowanie na energię w lampie błyskowej jest wysokie, lecz krótkotrwałe, podczas gdy radio wymaga długotrwałego i stabilnego źródła zasilania.

Do zadań specjalnych

Na rynku istnieją baterie dedykowane różnym urządzeniom, możesz więc dobrać odpowiednie zasilanie w zależności od wymagań każdego sprzętu elektronicznego. Baterie, zarówno z serii podstawowej, jak i te o podwyższonych parametrach, oferuje marka Duracell. Klasyczne baterie Duracell działają nawet do 10 razy dłużej* od baterii cynkowych i są idealne dla urządzeń o przeciętnym zapotrzebowaniu na energię. Do tych o wysokim poborze mocy, warto skorzystać z oferty baterii do zadań specjalnych, które w aparacie cyfrowym mogą działać nawet 20 razy dłużej*. Specjalna konstrukcja baterii Duracell Ultra** umożliwia zmieszczenie w niej większej ilości składników aktywnych, które zwiększają wydajność i gwarantują optymalne działanie. Baterie te wyposażone są również w technologię Duralock, dzięki której nie tracą swoich właściwości podczas przechowywania. Dodatkowo, posiadają Powercheck, czyli umieszczoną na baterii przydatną miarkę, dzięki której możesz sprawdzić poziom jej mocy, gdy przechowujesz baterie poza urządzeniem. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu nie wyrzucisz baterii, która jeszcze jest sprawna.

Dobra inwestycja

A jak wygląda to finansowo? Zakup jednej bardziej wydajnej baterii jest mniejszym kosztem, niż zaopatrzenie się w 20 tańszych. Natomiast świadomość, że Twoje ulubione nowinki techniczne nie zawiodą Cię wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujesz, warta jest każdych pieniędzy.

* W porównaniu z wiodącymi bateriami cynkowo-węglowymi AA, w teście z użyciem aparatu cyfrowego zgodnym z normą 2015 IEC. Wyniki mogą się różnić w zależności od urządzenia i sposobu eksploatacji. (www.iec.ch)

**Najdłużej działające baterie alkaliczne AA marki Duracell wg testów zgodnych z normą 2015 IEC.

 

.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy